תחליפי דלק ועידת ישראל 2014

לעתיד ירוק בתחבורה 2014
הועידה הבינלאומית למציאת תחליפי דלקים לתחבורה בשיתוף קרן היסוד , משרד ראש הממשלה, משרד המדע ומשרד החוץ התקיימה בתל אביב. הוכרזו בה חמשת הזוכים בסבב הראשון של המאיץ . 
חמשת הפרויקטים הזוכים שישתתפו במחזור הראשון הינם:
City Transformer, Greenon, Hi Park, Tengas ו- Algolion.
5/12/2014
המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת ת"א ,שהוקם בשיתוף עם מנהלת תחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה ויופעל על ידי קהילת EcoMotion חשף בועידה את חמשת המיזמים הזוכים שישתתפו בסבב הראשון של מאיץ התחבורה הראשון מסוגו בישראל. במסגרת הועידה השנתית של מנהלת תחליפי הדלקים, התקיים השלב הסופי של בחירת המיזמים להשתתפות במאיץ התחבורה. מתוך יותר מ- 50 חברות שהשתתפו בשלבים המוקדמים. חמשת הסטארט אפים הזוכים שישתתפו בסבב הראשון הינם: City Transformer, Greenon, Hi Park, Tengas ו- Algolion .
City Transformer: תכירו את הרכב שיודע לצמצם את גודלו בתוך העיר ולהפוך בזמן חניה למעין אופנוע קטן המצמצם משמעותית את נפח המקום אותו הוא תופס.
Algolion: אלוגריתמים העוזר בזיהוי מוקדם של פיצוצים ושריפות בסוללות ליתיום איון המשמשות כסוללות של רכבים חשמליים והיברידיים ובכך לשמור על הנהג ולמנוע תקלות אפשריות ברכב.
Hi Park: אפליקציה העושה שימוש ב- GPS ובמצלמה הקיימת בכל סמארטפון במטרה למצוא חניות כחול לבן או חניות פנויות באון ליין ברחבי העיר.
Greenon: אפליקציה המעודדת שימוש באמצעי תחבורה "ירוקים" יותר כמו הליכה ברגל, שימוש באופניים או תחבורה ציבורית. השימוש באמצעים אלטרנטיביים לנהיגה ברכב, מתגמלת את המשתמשים בהטבות שונות.
Tengas: אפליקציה וחומרה שמתחברת לרכב ומבצעת השוואה בין צריכת דלק של חברי הקהילה איתם המשתמש נמצא בקשר, כדוגמת חברים ברשת, מקומות עבודה וכד'. היזמים הנבחרים יזכו לחלל עבודה במרחב משותף לתקופה בת 4 חודשים בביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת תל אביב. 
הרעיון העומד מאחורי הקמת האקסלרייטור, הראשון מסוגו ליזמים בתחומי תחבורה חכמה ותחליפי דלקים, הוא לעודד חברות הזנק (סטארטאפים) בתחומים אלה. התקציב לתמיכה ביזמים בכל שנה קלנדרית צפוי לעמוד על כמליון שקל, והוא יופעל בשיתוף עם צוות EcoMotion. במהלך שהותם בבנין הקפסולה יקבלו היזמים תמיכה כספית בשווי של כ- 100,000 ₪, שירותי ייעוץ וליווי עסקי של מומחים בתחום, מתעשיות הרכב, הטכנולוגיה והפיתוח העסקי. מטרת הפעילות היא לספק ליזמים בשלבי פעילותם הראשונית כלים ושותפויות חדשות בעזרתם יבשילו לגיוס השקעה ראשונית מיד בסוף התהליך. 
פעילות האקסלרייטור מהווה נדבך חשוב ובלתי נפרד מחזון ממשלת ישראל, שבבסיסו עומדת התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים בראשות אייל רוזנר, שנועדה לגבש פתרונות ולפתח טכנולוגיות המקטינות את השימוש העולמי בנפט בתחבורה, לחזק תעשיות עתירות ידע בתחום ולהפוך את מדינת ישראל למובילה בעולם במלחמה בתלות בנפט.
אייל רוזנר, ראש התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה: "אני מברך את הזוכים בתחרות, ונרגש לקראת הסבב הראשון של האקסלרטור שישב במכון לחדשנות תחבורתית באוני ת״א. באופן סמלי התחרות סגרה את הכנס השני של תחליפי הדלקים ופתחה שיתוף פעולה מדהים שיקדם מיזמים של חדשנות בתחבורה".

איל רוזנר- משרד ראש הממשלה

בועז ממו
, מנכ"ל קהילת EcoMotion ואחראי על תוכנית המאיץ: "פעילות האקסלרייטור נועדה לנסות ולהתמודד עם המחסור בתשתיות תומכות למימוש רעיונות ייחודים בתחום "התחבורה החכמה" ומהווה המשך ישיר לפעילות הקהילה. אנו שמחים לומר כי יותר מ- 50 ההצעות שהוגשו לסבב הפעילות הראשון של "המאיץ", מוכיחים שוב את הפוטנציאל העצום שיש בתחום זה בישראל. חמשת המיזמים הזוכים מציגים את השילוב הנכון בין כל האפשרויות של "תחבורה חכמה" הקיימות כיום, אפליקציות חומרה ותוכנה. אנו מאמינים כי המיזם יתרום לצמצום הפער הקיים בין רעיון מוצלח ליכולת לתרגם אותו למוצר או לשירות בר מכירה. פעילות המאיץ תעזור למקסם ולהוציא לפועל את החדשנות היזמית הייחודית לישראל ולמצבה כמרכז חדשנות בתחום "התחבורה החכמה". 

התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים, הינה תוכנית לאומית, שמטרתה להביא להפחתת התלות העולמית בנפט . יעדה של התכנית, בה שותפים 10 משרדי ממשלה שונים, היא להפוך את ישראל למרכז ידע ותעשייה בתחום ותוך כדי כך להגדיל משמעותית את השימוש בתחליפי נפט בתחבורה בישראל עד לכדי 60% בשנת 2025. התוכנית תוקצבה לעשור בהיקף של 1.5 מיליארד ₪.

קהילת EcoMotion הוקמה במטרה לעודד פעילות יזמית רחבה בתחום התחבורה החכמה, ולמצב את ישראל כסביבת פיתוח וניסוי אטרקטיבית בתחום. מטרת הפעילות היא לעודד יצירת דרכים חדשות, יעילות, נקיות ובטוחות יותר לנוע בתוך הערים ומחוצה להן. קהילת EcoMotion מקדמת בישראל סדנאות מקצועיות, חשיפה לטכנולוגיות חדשות, ואירועים ליזמים, סטודנטים, חברות ומשקיעים. זאת, במטרה לקדם פתרונות ופיתוחים טכנולוגיים בתחום המתפתח של התחבורה החכמה (smart-transportation). הקהילה מנוהלת על ידי המכון הישראלי לחדשנות ונתמכת על ידי מנהלת תחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה, משרד המדע, קרן היסוד והתעשייה המקומית. קהילת EcoMotion מונה כיום למעלה מ- 1,500 חברים מכ- 450 ארגונים שונים בתחום - יזמים, משקיעים, אנשי ממשלה, תעשיה ואקדמיה.
ביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר הוא בית ספר על פקולטטי המהווה פלטפורמה אקדמית מובילה למחקר והוראה בנושאי סביבה מגוונים. בית הספר מקיים לימודים לתארים מתקדמים המציעים שילובים ייחודיים בין תחומי ידע מכל חלקי הקמפוס. פעילות המחקר של ביה"ס עונה על נושאים עכשוויים בוערים, ומשלבת פעילות אקדמית עם מעורבות פעילה בשטח על ידי הטמעת בוגריו בתעשייה, ברשויות מקומיות, במשרדי ממשלה , ובארגוני חברה אזרחית המקדמים את נושאי הסביבה. בניין הקפסולה הייחודי בו פועל בית הספר, צפוי להיות הראשון בישראל שיזכה לדירוג הגבוה ביותר של התקן האמריקאי והתקן הישראלי לבנייה ירוקה וישמש בית לחוקרים בתחום.
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן