נאימו חשמלית חדשה לקיה


קיה נאימי מחשמלת אותנו
17/4/2011
חברת קיה הקוריאנית מצטרפת לגל החברות הרוכבות על המכונית החשמלית כשהיא מודיעה על הצגת מכונית הקונספט נאימו בתערוכת הרכב בסיאול. מכונית זו מצטרפת לדגמי המכוניות החשמליות מתוצרת קיה:  POPשהוצגה בתערוכת פריס והונגה שהוצגה בתערוכת ג'נבה.

שמה של הנאימו נגזר מהביטוי הקוריאני "נה-מו" שפירושו צורה מרובעת. יחודה  של הנאימו בא לידי ביטוי בעיצוב: שימוש בקווים פשוטים ובמסה שרירית הטמונה מתחת למכסה המנוע. בכל הנוגע לעיצוב בולטים במיוחד חלון השמש הא-סימטרי, פנסי הלד הקדמיים והאחוריים והמבנה הקופסתי המכיל חמש דלתות כל אלה מביאים לידי צורה חיצונית יוצאת דופן ולטובה. עיצוב הפנים של הנאימו נותן תחושה של מוצר על. זה מתחיל בפסי האלון המוצמדים לדלתות וממשיך במתזי אוויר בעלי עוצמה חזקה המחליפים את מגבי הגשם המסורתיים. במקום מראות הצד מצויידת הנאימו במצלמה המשדרת למסך פנימי. מידות הנאימו (אורך 3.9 מטר, רוחב 1.8 מטר, גובה 1.5 ובסיס הגלגלים 2.6). הנאימו מיועדת לשמש כמכונית אורבנית, היא בעלת חמש דלתות ומצויידת בארבע כסאות מרווחים. הגישה לתא המטען אפשרית גם מגוף המכונית מה שמקל על הנוסע העירוני.

מנוע הנאימו מפיק 80 קילוואט והיא מצויידת בסוללת ליתיום 27 kwh)) המאפשרים למכונית להגיע למהירות מירבית של 150 קמ"ש ולטווח של 200 ק"מ בהטענה אחת. בהטענה מהירה אפשר להגיע ל-80 אחוז מהכוח המרבי של הסוללה ב-25 דקות. הטענה מלאה של הסוללה נמשכת חמש וחצי שעות.

 

 

 

 

 

הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן