טויוטה ולקסוס מובילות במכירות היברידיות
צי ההיברידיות של טויוטה
טויוטה ולקסוס ירוקים יותר
ציון דרך ירוק לטויוטה ולקסוס. חצו את רף מכירת חמישה מיליון כלי-רכב היברידיים ברחבי העולם. כלל המכירות הגלובליות של כלי רכב היברידיים מתוצרת טויוטה ולקסוס הסתכמו ב-5.125 מיליון יחידות (נכון לסוף מרץ 2013). 1.22 מיליון כלי רכב היברידים של טויוטה ולקסוס נמכרו ב-2012. 18
דגמים היברידיים חדשים עתידים לצאת לשוק עד 2015, כולל דגם אחד עם מנוע תאי דלק.
19/4/2013
תאגיד טויוטה (TMC) מדווח כי כלל המכירות הגלובליות של כלי רכב היברידיים מתוצרת טויוטה ולקסוס עברו את רף 5 מיליון היחידות והסתכמו ב-5.125 מיליון יחידות (נכון ל-31 במרץ 2013). 
כיום, מציע תאגיד טויוטה 19 דגמים של מכוניות נוסעים היברידיות ודגם היברידי אחד הנטען מרשת החשמל (plug-in), בכ-80 מדינות ואזורים בעולם. עד סוף 2015, עתיד התאגיד להוציא לשוק 18 דגמים היברידיים חדשים, לרבות מכונית אחת עם מנוע תאי דלק. להערכת החברה, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2013, כלי הרכב ההיברידיים של טויוטה ולקסוס תרמו לחסכון של כ-34 מיליון טון פליטות פחמן דו חמצני, הגורמות להתחממות גלובלית, בהשוואה לכמות שהייתה נפלטת מכלי רכב עם מנועים קונבנציונאליים בגודל דומה ובתנאי נהיגה דומים. עוד מעריכה החברה כי המכוניות ההיברידיות חסכו כ-12 מיליארד ליטר דלק בהשוואה לכמות הדלק הנצרכת על ידי כלי רכב עם מנועים קונבנציונאליים בגודל דומה.
בחודש אוגוסט 1997 השיקה טויוטה ביפן את ה"פריוס" שהיא מכונית הנוסעים ההיברידית הראשונה בייצור המוני. המשנה ליו"ר תאגיד טויוטה מוטור, טאקשי אוצ'יאמדה, האחראי על פיתוח הדור הראשון של הפריוס, אמר: "פיתחנו את הדור הראשון של פריוס במטרה לייצר מכונית עבור המאה ה-21 וכאות להיענותה של טויוטה לסוגיות אקולוגיות. היה עלינו לפתח מערכת היברידית מאפס, מה שהפך את המשימה שבפניה עמדנו לקשה ביותר. אף על פי כן, לקחנו על עצמנו את האתגר. להשקת הדור הראשון של פריוס היו השלכות מעבר לציפיותינו. המכונית הגבירה את המודעות הסביבתית של הצרכנים והעלתה את הציפיות ממכוניות היברידיות. הבנת הצרכנים בעת השקת המכונית הניחה את היסודות לאימוץ נרחב ומאז הצרכנים ממשיכים לתמוך במכוניות ההיברידיות של טויוטה ולקסוס". 

היברידיות של טויוטה ולקסוס בישראל
בישראל, מכרה עד כה יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, מעל 12,000 כלי רכב היברידיים. בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2013 נמסרו 823 כלי רכב היברידיים (עלייה של למעלה מ- 100% לעומת התקופה המקבילה אשתקד). לאחרונה הצטרפה גם הפריוס  PRIUS PLUG IN, המכונית ההיברידית הנטענת חשמלית הראשונה בישראל.

צי ההברידיות של לקסוס
מותג רכבי היוקרה לקסוס מכר עד כה בישראל 960 כלי רכב היברידיים. בשלושת החודשים הראשונים של השנה נמסרו 108 כלי רכב היברידיים (עלייה של 14% לעומת התקופה המקבילה אשתקד). במהלך השנה תשיק לקסוס את דגם ה- IS ההיברידי החדש ובכך תשלים מערך מלא של דגמים היברידיים.
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן