ועידת תחליפי הדלק ישראל


ועידת ראש הממשלה לתחליפי הדלקים 2015

התעניינות שיא בטכנולוגיה הישראלית, ישראל מציבה יעדים שאפתניים להפחתת פליטות גזי חממה, עם הורדה של כ-25% מסך הפליטה הצפויה ב- 2030. כ- 300 חברות הזנק וקרוב ל- 200 קבוצות מחקר, העוזרים להפוך את ישראל למרכז ידע עולמי.

1211/15
וועידת ראש הממשלה לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה, שהתקיימה בתאטרון הבימה בתל אביב, ננעלה עם התעניינות שיא מצד גופים בינלאומיים רבים. הועידה שכללה הרצאות ודיונים בהשתתפות בכירים מעולם הרכב והאנרגיה, דנה בעתיד עולם התחבורה אשר מושפע מהתקדמות הדלקים החליפיים מחד, ומהמהפכה של התחבורה החכמה מאידך.

שר התחבורה ארה"ב, אנתוני פוקס, אמר: "אני מצפה ועובד קשה על כך שהממשל האמריקני יעזור ליזמים בתחום התחבורה החכמה בעזרת חקיקה, שתאפשר לקדם גם את שלב החדירה לשוק לאחר תהליך הפיתוח. פוקס הוסיף ואמר: "מדובר בטריטוריה חדשנית ואנחנו עדיין מגששים את דרכנו, אבל הכיוון הוא ברור לתמוך ולקצר את התהליכים ואת הגישה לשוק של החברות התורמות לשיפור כלי התחבורה, התנועה באויר בים וביבשה והבטיחות בדרכים".

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי אמר: "לקראת ועידת האקלים העולמית הבאה שתערך בפריז הגדרנו את המטרות שלנו להפחית את פליטת גזי החממה וזיהום האוויר בשיעור חד וזה אתגר לא פשוט למדינה כמו שלנו. בעינינו הדרך הנכונה לטפל בזיהום האוויר היא בעיקר באמצעות טכנולוגיות חדשות וניצול של ירידת מחירי הפחם הנפט והגז בעולם ולא באמצעות כניסה לכיסם של האזרחים. התפקיד שלנו הוא להפחית את הבירוקרטיה ולסלול את הדרך, ליזמים, למציאת פתרונות. כיום אם אתה רוצה להקים בישראל תחנת דלק שמספקת גז עדיף לא להתחיל. מצב זה חייב להשתנות, לכן תוך פחות מחודש פעלנו לשנות את החקיקה, כך שניתן יהיה להוסיף לכל תחנת דלק בישראל גם את האפשרות לתדלוק בגז תוך 3-4 חודשים. אנחנו במשרד לאיכות הסביבה נותנים כיום העדפה ראשונה לפיתוח תחבורה שמונעת על ידי גז טבעי".

אייל רוזנר, ראש מנהלת תחליפי הדלק במשרד רוה"מ: "הוועידה השנתית השלישית של התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים הציגה את המהפכה המתחוללת כיום בשוק האנרגיה והתחבורה הבינלאומי. כשלוש שנים מתחילת התוכנית אנו שמחים לראות כיצד חזון התוכנית קורם עור וגידים, עם כ- 300 חברות הזנק וקרוב ל- 200 קבוצות מחקר, העוזרים להפוך את ישראל למרכז ידע עולמי. שמחנו להיווכח עד כמה אורחי הכנס, שהגיעו מכל העולם, מתעניינים ומתלהבים ממה שיש לטכנולוגיה של ישראל להציע. אין ספק כי התעניינות מצד משקיעים, יצרני רכב בינלאומיים, אנשי ממשל וקרנות השקעות בינלאומיות יעודדו השוק לצמוח ולהתרחב משמעותית גם בעתיד".  

הועידה בת היומיים, שנולדה כשת"פ של התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים, משרד המדע וקרן היסוד, כללה בכירים רבים מעולמות התחבורה החכמה והאנרגיה החליפית בעולם. בין משתתפיה ניתן היה למצוא בכירי יצרניות רכב כדוגמת דר' יואכים קולניג, סגן נשיא לתחום האנרגיה בב.מ.וו, האחראי על נושא האנרגיה החליפית בחברה הבווארית, נאדין לקלייר, סגנית נשיא בחברת רנו האחראית לנושא פיתוח כלי רכב. ורגיליו צ'רוטי, סגן נשיא בקבוצת פיאט קרייזלר האחראי על פיתוח עסקי, דר' מיכאל טמור, מומחה לפיתוח אנרגיות חליפיות שהוביל מחקרים בנושא רכבים היברידיים ותאי דלק בחברת פורד ועוד.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE HE
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן