וולוו היברידית

לאחר שבתחילת 2011 חשפה וולוו את ה-
V60 היא מתעתדת להתחיל בשיווק כבר בתחילת 2012
 19.10.11
ההיברידית של וולוו, ה-V60, יוצאת לדרך כשמתכנניה טוענים למכונית נקיה שפולטת רק 50 גר' לק"מ CO2, מחצית מהפליטה הממוצעת של כלי רכב בסדר גודל זה.
התכנון של ה-V60 החל בשנת 2007 ובוולוו מציינים כי ההיברידית שלהם היא פרי של שיתוף פעולה עם הרשות הממלכתית השבדית לאספקת אנרגיה. בוולוו מציינים כי החשיבות בשיתוף הפעולה נובעת מתוך הכרה כי כדי להשיג השגים סביבתיים יש צורך באיגום משאבים כספיים ותיכנוניים.
התוצאה שהם מציגים כיום היא שילוב בין מנוע דיזל חסכני במיוחד ומנוע חשמלי וכל זאת ללא כל פשרה על ביצועים גבוהים, נוחות ובטיחות הנוסעים. בוולוו טוענים כי הדגם הנוכחי הוא צעד בדרך למטרה הסופית שהיא אפס זיהום ובצד ההיברידית הנוכחית הם מפתחים כיום את ה-C30 החשמלית.
המנוע החשמלי של ה-V60 יכול לשמש לנהיגה של 50 ק"מ והטווח המלא של הרכב הוא 1,200 ק"מ כאשר צריכת הדלק הממוצעת היא 1.9 ליטר ל-100 ק"מ.
המצברים שנמצאים ברכב הם יקרים והם מה שגורם ל-V60 ההיברידית להיות יותר יקרה מאשר  אחותה הרגילה אך עלות הדלק תהיה רק שליש בגרסה ההיברידית לעומת הגרסה הרגילה. בנוסף, כלכלני וולוו חישבו כי מחיר נסיעה חשמלית למרחק של 100 ק"מ יעלה 3 יורו.
טעינת המנוע החשמלי תעשה ברשת הביתית וזמן הטעינה יהיה כחמש שעות.
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן