כללי בטיחות להולכי רגל
 
 
כללי בטיחות להולכי רגל
:
·         חציית כביש- עוצרים, בודקים ואז חוצים: לפני חציית כביש יש לעמוד ולהסתכל לכל הכיוונים ולהמתין עד שהכביש מתפנה. בזמן החצייה חייבים להביט ימינה ושמאלה, ורק אז לחצות את הכביש בקו ישר.
·         בחירת מקום מתאים לחצייה- במקומות שבהם אין מעבר חצייה קרוב , חשוב לבחור מקום שממנו אפשר לראות היטב את תנועת כלי הרכב הנעים בכביש, מכל הכיוונים ובמקום שבו גם הנהגים יכולים לראות אותנו היטב בעת שאנו חוצים את הכביש.
·         חצייה בצומת מרומזר- גם במקום שיש רמזור, לא הכול בטוח: אם במהלך חציית הכביש הרמזור מתחלף לאדום, יש להמשיך ללכת מהר ולהשלים את החצייה. אם במעבר חצייה ליד צומת יש אור ירוק בו בזמן גם להולכי רגל וגם לכלי רכב הפונים ימינה, יש לוודא שהנהג הבחין בנו ועצר, ושהוא מאפשר לנו לחצות בבטחה.
·         חצייה בלילה- חשוב לראות ולהראות: בשעות הלילה ובתנאי ראות קשים חשוב ללבוש בגדים בהירים ולהצמיד מחזיר אור לבגד או לחפץ שנושאים. במקומות שבהם אין מדרכה, יש ללכת מול התנועה כדי שנוכל לראות את כלי הרכב המתקרבים ולהתרחק משפת הכביש.
·         כשחוצים, פשוט חוצים- חציית כביש ובו בזמן דיבור בטלפון לא הולכים יחד. בעת חצייה יש להפסיק את השימוש בטלפון הנייד ובנגני מוזיקה המסיחים את הדעת.

מידע: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן