טיפים לקניית מכונית

צילום: שאטרסטוק
הדברים הקטנים שכדאי לבדוק לפני שרוכשים רכב


עומדים לרכוש רכב? קבלו את כל האיבזורים במכונית והפרטים השונים שכדאי לחשוב עליהם לפני שאתם שולפים את הארנק

אומרים שאלוהים נמצא בדברים הקטנים, ואכן, לפעמים, הפרטים שנראים לנו פעוטים הם אלו שעושים את ההבדל. עם כל הכבוד לצבע מבריק, עיצוב מרשים ויד שנייה מרופא, ישנם עוד כמה שיקולים שכדאי להכניס למשוואה. אם אתם מתכננים לרכוש רכב חדש, כדאי שתשימו לב לדברים הבאים:

אפשרות לניתוק כרית האוויר הקדמית של כיסא הנוסע
יש לכם תינוק? מתכננים שיהיה מתישהו בקרוב? ההמלצה הגורפת כמובן היא להסיע תינוקות במושב האחורי של הרכב, כשהתינוק יושב במושב מיוחד ופניו נגד כיוון הנסיעה. אך פעמים רבות הורים מתקינים את כיסא הבטיחות של התינוק במושב הקדמי. במקרה כזה, חשוב מאוד לוודא שברכב ישנה אפשרות לנתק את כרית האוויר הקדמית של מושב הנוסע. כריות אוויר נועדו להגן עלינו בזמן תאונה, אך מכיוון שהן מתנפחות במהירות עצומה הן עשויות לגרום לפציעות שעלולות להסב נזק רב לתינוק. ישנם דגמי מכוניות המאפשרות לנטרל את כרית האוויר על ידי מפתח או מתג וכהורים לתינוקות, מומלץ לקחת זאת בחשבון.

חיבור USB וחיבור AUX
בעולם הדיגיטלי, אנחנו תלויים ביכולת שלנו להישאר זמינים ומחוברים, והסוללות של הטלפונים החכמים שלנו לא תמיד משתפים איתנו פעולה. חשוב מאוד לוודא שבמכונית החדשה שלכם ישנו חיבור USB שיאפשר לכם להטעין את הסמאטרפון שלכם וכך תוכלו לנסוע בראש שקט ועם 100% סוללה.
חיבור נוסף שמומלץ שיהיה ברכב החדש שלכם הוא חיבור AUX. AUX מאפשר כניסה ויציאה של נגן מוזיקה חיצוני וכן חיבור לטלפון הנייד כך שתוכלו לשמוע ברכב שירים ישירות מהטלפון שלכם. בין אם נמאס לכם מהפלייליסט של גלגל״צ ובין אם התינוק ממש רוצה לשמוע את "מהפכה של שמחה", חיבור AUX יכול לעשות את ההבדל בין נסיעה מורטת עצבים לנסיעה שלווה.
 
אפשרות לכוונון גובה כיסא הנהג וההגה
כוונון גובה כיסא הנהג וההגה יכול להיות קריטי אם ברכב נוהגים נהגים שונים. ישיבה נכונה ברכב מונעת כאבי צוואר וגב, מאפשרת נגישות למערכות הרכב, יוצרת שדה ראייה רחב ככל האפשר ועשויה להיות משמעותית במקרה של תאונה, על-ידי הפחתת הפגיעה בגפיים ובעמוד השדרה. כאשר אתם יושבים במושב הנהג, שימו לב שהגב התחתון שלכם נתמך במשענת, כשהיא בזווית של 100 מעלות והרגליים מגיעות אל הדוושות כשהן מעט כפופות ולא בזווית ישרה העלולה לגרום לפגיעה קשה בעת תאונה.

מקומות אחסון רבים, מרווחים ונגישים
רכב חדש צריך להתאים לצרכים שלכם. אם אתם נוהגים להסתובב עם תיק גדול או אוהבים להחזיק עזרי נהיגה ברכב, כדאי שברכב יהיו מקומות אחסון רבים ומגוונים. תא כפפות רחב יאפשר לכם להכניס אליו את כל הדברים שאתם זקוקים להם באופן נגיש ומידיי בעת הנסיעה, כמו מגבונים לחים, GPS, נגן מוזיקה, דיסקים ומסמכים. אם אתם הורים לתינוק בוודאי תזדקקו לתא מטען רחב שיהיה בו מספיק מקום לעגלה, וחובבי הטיולים והפיקניקים שביניכם ייהנו מתא מטען מרווח שיאפשר להם להכניס בו שמשייה, צידנית ומנגל. 

בקרת אקלים
בקרת אקלים מאפשרת לשלוט בטמפרטורת מיזוג האוויר ברכב כך שכל צד ברכב יכול לכוון את הטמפרטורה הרצויה לו. אם לנהג חם ולילדים מאחור קר, אפשר להימנע בקלות מוויכוחים ומריבות ופשוט לכוון את בקרת האקלים כך שכל הנוסעים ברכב יהיו מרוצים. זה אולי נשמע פעוט, אבל תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם מתבשלים בחום הכבד של יולי-אוגוסט כי לנוסעים הקטנים שלכם קר מדי.

מערכות בטיחות
ישנם איבזורים שיכולים להציל את חייכם. כך למשל, מערכת ABS מונעת נעילת גלגלים, מערכת EBD  מחלקת את כח הבלימה בין הגלגלים ושומרת על יציבות הרכב, ומערכות TCS ו-ESP המונעות מהרכב להחליק בעת פניה חדה או האצה. חשוב מאוד לבדוק שהרכב מצויד באחת המערכות האלו משום שהן תורמות באופן משמעותי לבטיחות הנסיעה. 

תהליך הרכישה של רכב מורכב מהחלטות רבות. החל ממציאת מימון לרכב החדש וכלה בבדיקת היסטוריית הטיפולים שלו, ובאמצע ישנו גם העיצוב והצבע, בדיקות שעבוד ומשכון של הרכב ועוד פרטים רבים. למרות העומס, חשוב לקחת בחשבון גם את העניינים הקטנים שמשפיעים בגדול. הם אלו שעשויים לשדרג את הרכב ולהפוך את הנסיעה שלכם במכונית לנוחה, נעימה ובטוחה יותר.

הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן