מניעת גניבת רכב
זהירות גונבים מכוניות
מאת: נועם קום

עליית המדרגה בסגנון גניבות כלי הרכב בישראל מעוררת דאגה במשטרת ישראל, שמזהירה את הנהגים מהתופעה. בשל העובדה שגנבי הרכב  נוהגים כיום באלימות פיזית כלפי הנהגים לרבות פריצות לביתם וגניבת מפתחות המכונית וגם חטיפת המכונית בכביש.
 
 מדריך למניעת גניבת המכונית
 
 מפתחות במתג ההתנעה- לעולם אל תשאירו מפתחות ברכב. זה קורה בתחנות דלק, כספומט, בעצירה לצורך הורדה או איסוף של הילד בגן הילדים,או ביה"ס, בתאי דואר, בקיוסק ועוד. דעו שמקצוען עלול לחכות לכם  בפינה. הוא יכנס לרכבכם ייתן גז ויעלם.
בכל עצירה או יציאה מהרכב קחו עמכם את צרור המפתחות ונעלו את הרכב.
 
שיטת תקר בגלגל- מצפצפים לך ומסמנים לפתוח חלון. אתם מצייתים, הנוסע ברכב שלצידכם פונה אילכם בצעקה: "יש לך פאנצ'ר בגלגל האחורי.." מרוב בהלה אתה נעצר בצדי הדרך להביט בגלגל, יוצא מהרכב ללא המפתחות, בו ברגע מזנק מישהו לרכבך ונעלם.
 
הקפידו תמיד לעצור בבטחה בצד הדרך, להוציא מפתחות ממתג ההתנעה ביציאה מהרכב !
 שיטת מקרה תאונה- נוסעים באופן שגרתי לפתע פוגעים בכם מאחור. אתם בבהלה יוצאים מהרכב ורצים לראות מה קרה לרשום פרטים. אבוי, המפתחות נשארו במכונית. גנב זריז כבר תפס את מקומכם התניע ונסע. עוד על תאונות, הגשת סיוע לנפגעים קודמת לכל כידוע, מרוב לחץ וחיפזון לא פעם נוטים לצאת מהרכב כאשר המנוע פועל או שהרכב לא חונה באופן תקין והמפתחות כמובן בפנים. גם במצב זה יש מי שמחפש הזדמנות וידע להזיז לכם את המכונית לעולמים.
 הקפידו תמיד להוציא מפתחות ממתג ההתנעה בכל מצב יציאה מהרכב וגם לנעול אותו.
 
שיטת חניה כפולה- הנטייה להחנות בצורה זו במקומות בהם נעצור לרגעים בודדים אם בקרבת גן ילדים, ביה"ס, תחנת אוטובוס או מכולת. לא מעט נהגים נוטים להשאיר מנוע דולק או חלון פתוח לעתים גם הילד נותר יושב במכונית. במקומות אילו ממתינים הגנבים ומחפשים טרף קל. הימנעו לתת להם הזדמנויות שכאלו.
הקפידו תמיד להוציא מפתחות ממתג ההתנעה בכל מצב יציאה מהרכב, וחשוב מכל ואל תשאירו ללא השגחה  ילד במכונית.
 
 
שיטת סופר גנב- קונים בסופר, לרוב לא תמצאו מטבע 5 ₪ המיועד לשחרור עגלת הקניות ותאלצו להשתמש ב- "עוקף 5 ₪"  המצוי בצרור מפתחות הרכב. הגנבים מחכים לכם בזמן שתבררו בין המוצרים, יפרידו את מפתחות רכבכם יצאו לחנייה וייעלמו עם הרכב.
הפרידו תמיד את מפתחות המכונית והשלט ממחזיק המפתחות המצוי בעגלת הקניות. 
 
חשוב לדעת ! מקרים אילו ואחרים בהם מוכחת רשלנות, אינם מכוסים על פי תנאי פוליסת הביטוח או הסכם הליסינג לרכבכם. במקרים אילו לא יינתן פיצוי ועלות הרכב תחול על הבעלים הרשומים או על החברה המחזיקה בו מכוח הסכם.
 
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן