כיוון מראות
טיפים למראות באתר אוטוקום
כיוון מראות
שדה ראיה נרחב, מהווה מטרה לכל נוהג במכונית. הנתונים הנצפים מפנים הרכב מהווים בסיס לזיהוי מצבים שונים בנסיעה ולקבלת החלטותמה לעשות בכל רגע. ישיבה נכונה תקנה יכולת צפייה ושליטה טובים. ניקוי השמשות מבחוץ ומבפנים גם הם יועילו מאוד. להשלמת שדה הראיה הותקנו במכונית מראות צד ופנים. שימוש וכוונון נכונים יגדילו את שדה הראיה ויקנו לנו שליטה מלאה למתרחש סביבנו. חשוב להסתגל להשתמש יותר במראות הצד ופחות  במראה הפנימית.
 
כיוון מראות צד- מראות הצד, נועדו לספק לנו מידע על הנעשה מימין ומשמאל. זה יעיל לפני ביצוע פעולות שונות בנהיגה כגון: עקיפה, סטייה מנתיב, נסיעה לאחור ותמרון חנייה. כיוון המראות, יעשה כאשר המכונית בעצירה מוחלטת ועומדת במאוזן. אם נחלק את המראה ל- 4 הרבע הפנימי של המראה תופס את קצה מרכב המכונית וכל יתר מקנה שדה ראיה לנעשה בכביש.
 
כיוון מראה פנימית- המראה הפנימית, נועדה להשלים את כל אותו השטח שאינו נשלט במראות הצד.  חלקן של הנהגות שבנינו נוטות לעשות שימוש במראה הפנימית לצרכי איפור. זה יפה, אך חובה לא לשכוח להחזיר את המראה למצבה הראוי והטבעי. כוון המראה יעשה לשטח החלון האחורי בלבד.
 
תוספת מראה פנימית פנוראמית - לא מעט נוהגים נוטים להשלים את מה שלדעתם שכח היצרן. הוספת מראה פנימית ממש לא מומלצת ואף מסוכנת. בכל אותם שנים שלא הייתה מותקנת מראת צד ימין במכונית היתה תוספת המראה מוצדקת, אך כיום בעידן הטכנולוגיה ולאור כללי הבטיחות התוספת עלולה לסכן אתכם והיא גם אינה תקנית, חסרונותיה שהיא מעוותת, משקלה אינו תואם לזרוע המראה המקורית, ובעת תאונה היא עלולה להתנפץ ושבריה עלולים להתעופף לכיוון הפנים של היושבים מלפנים.
 
על טעם וריח לא נתווכח. במכונית הקפידו תמיד שלא לתלות את עץ הריח על זרוע המראה הפנימית זה חוסם לכם את שדה הראיה. זה יסתיר לכם את המכונית או את הולכי הרגל שבאים מצד ימין. לכן מומלץ לתלות את התוספת במקום נמוך.
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן