ילדים רוכבים על בטוח
 
 
קניית אופניים: ברכישת אופנים חדשות לילד, חשוב לוודא כי הם עומדים בתקן, חשוב שיותאמו לגובה של הילד בכדי שתהיה לו שליטה במצבים שונים ושיוכל להגיע עם הרגלים לקרקע, רצוי לרכוש גם פעמון או צופר חשמלי, ומחזירי אור.

 
 
קסדה בראש טוב !
עיקר הפגיעות החמורות בתאונות אופנים הם בראש. רכשו קסדה תקנית, המתאימה בגודלה לראש הילד עם רצועות סנטר מתכווננות כך שהקסדה תהיה מעוגנת ולא תזוז על ראש הילד, ישנם קסדות אופנתיות וצבעוניות רצוי לתת לילד לבחור.
 
אופן חבישת הקסדה: הקסדה צריכה להיות הדוקה, חלקה הקדמי צריך להיות מונח כך שלא יחסום את שדה הראייה, רצועות הקסדה והסנטר מכוונות ומהודקות, אם הקסדה נוטה קדימה יש להדק את הרצועה האחורית, אם היא נוטה אחורה, יש לחזק את הרצועה הקדמית. הרצועות משתי הצדדים צריכות להיות הדוקות במידה שווה כאשר רוכסים את האבזם מתחת לסנטר.
 
בדיקת תקינות האופניים לפני רכיבה: הבדיקות יבוצעו על ידי אחד ההורים.
חשוב לבדוק את תקינות מערכת הבלמים, את לחץ האוויר בגלגלים, תקינות הפנסים ומחזירי אור, בדיקת שרשרת שאינה רפויה, לגבי מושב האופניים יש לכוונו ולבדוק את כיוון גובהו, כך שיתאים לילד הרוכב.

רכיבה בכביש:
בכל רכיבה חובשים את הקסדה, ולובשים בגדים זוהרים. אין לאפשר לילד לרכב במגרשי חניה או בדרכים בהם נעים כלי רכב, אלא במקומות ובדרכים ללא תנועת כלי רכב, כמו שבילי אופניים, פארקים ומגרשי משחקים.
 
רכיבה בחשיכה: יש לאסור על ילדים לרכב על אופנים בשעות החשיכה באם אינם מצוידים באמצעי תאורה הנראים לאחרים.


 
*הכתבה מבוססת על המלצות ארגון בטרם.
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן