אל תשאירו תינוקות וילדים במכונית


אל תשאירו את הילדים ללא השגחה במכונית !
מדי שנה, נשכחים תינוקות וילדים ברכב במהלך ימי הקיץ ונפגעים באורח קשה. 
ראשית כמה עובדות. הטמפרטורה במכונית עשויה להגיע בה לכ- 70 מעלות כאשר המכונית חונה עם חלונות סגורים. זוהי מלכודת חום קטלנית. ילדים שנשכחו במכוניות ללא השגחה מצאו מותם ונפגעו  בשנים האחרונות. כולנו הורים טובים וכולנו מזדעזעים כששומעים על התינוק נשכח ומצא מותו בתוך מלכודת הפח הקרויה גם מכונית. זהו מוות או נזק גופני מיותר שאפשר להימנע ממנו.
הנחיות למניעת שיכחת הילדים ברכב
1. אל תשאירו  תינוקות או ילדים ברכב סגור ללא השגחה בכל מצב שיוצאים מהרכב אפילו באם מדובר לזמן קצר בלבד.
2. האם חלון פתוח הוא אמצעי מיגון מספיק? התשובה היא לא. אין להשאיר תינוקות או ילדים ללא השגחה ברכב גם כאשר החלון פתוח שכן גם חלון פתוח, איננו פתוח מספיק לאוורור במהלך ימי הקיץ והפעוטות חשופים בדרך זו למכת חום, להתייבשות ולמוות.
3. כיסא הבטיחות מרופד בפלסטיק ומחמם ולכן יש לדאוג לכסות בכיסוי בד כל כיסא בטיחות לפעוטות שעשוי מעור או מפלסטיק, על מנת שחומו הגבוה ברכב לא יגרום לכוויות בגוף הפעוט.
4. הצלו על הילד. בנסיעות, יש לדאוג שמושבו של הילד ייהנה מהצללה קבועה על מנת שלא יסבול חלילה מהתייבשות או מכת חום.
5. ילד נוטה להתייבש. בנסיעות קצרות ואף בארוכות  יש לוודא כי במכונית יש מלאי ראוי של שתייה ונוזלים עבור הילד, היות וסכנת התייבשות קיימת גם כאשר המזגן ברכב פועל.
6. השגרה הורגת. שיגרת חיים היא מצב שבו אנחנו מתוכנתים לפעולות מסוימות. כאשר השגרה משתבשת קורים גם דברים בלתי צפויים. לכן, יש לתכנן מטלות של הסעת ילדים והורדתם מהרכב, ולוודא ביצוע. רצוי שבן הזוג שלא שהה עם הילד יתקשר לוודא שהילד היגיע ליעדו בזמן. כך למשל בהסעת ילדים לגן באופן לא שגרתי, יש להעלות את רמת המודעות להוצאתו מהרכב. שימו פתק על החלון כדי לוודא שהמשימה בוצעה.
7. מומלץ להשתמש באמצעים טכנולוגים או אפליקציות לתזכורת לחובת הורדת הילד מהרכב עם כיבוי המנוע והיציאה המרכב.
8. במידה ומסיעים ילד או תינוק שאינו משמיע קול, רצוי להושיבו בטווח הראיה של הנהג/ת, לצידו או במרכז המושב האחורי וחשוב מכל להיות מודעים לאחריות שלנו על שלומו.
9. בגמר שיחה מעמיקה בטלפון בזמן נהיגה, יש לוודא ולהתייחס למצבו של הילד.
10. יש להימנע משימוש בטלפון בזמן נהיגה - סכנת השפעת הטלפון על הנוהגים ברכב, ברורה וגורמת לעלייה ניכרת בבעיות היסח דעת, שיכחה ותאונות. הסכנה העיקרית בשימוש בטלפון בזמן נהיגה היא בעיית היסח הדעת, חוסר ריכוז והתעלמות ממצבים. נבהיר כי עיקר הבעיה במקרים מצערים אילו היא אותה שיחת הטלפון החשובה והמטרידה שקיבל הורה התינוק וגרמה לו להתרכז בשיחה עצמה במקום בדבר החשוב לו מכל התינוק שלו.


אל תשאירו אותנו ללא השגחה במכונית !
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן