קניית מכונית חדשה בקלות


ליסינג פרטי - הדרך הקלה למכונית חדשה

אריאל הוא סטודנט באמצע שנות ה-20 לחייו שגר באחד מישובי השרון. כיוון שנזקק למכונית כדי להגיע ללימודיו וגם לעבודתו הוא חסך כסף במשך מספר חודשים, לקח הלוואה מהבנק והחל לחפש מכונית קטנה בתקציב של כ-35 אלף ש"ח. החיפוש לא היה קל. אמנם לא חסרות מכוניות שיענו לדרישותיו הצנועות, אך מהר מאד התגלה לו שמלאכת החיפוש לא פשוטה כלל. אריאל הצטרך לברור מודעות, להרים אין ספור טלפונים, לגשת לראות מכוניות שחלקן לא תאמו כלל להבטחות המוכר במודעה ולבסוף בזבז זמן וכסף רב על בדיקות במכוני בדיקה כדי לוודא את מצבה של המכונית אותה קצה לקנות.
רגע לפני שכבר התייאש ראה אריאל מודעה בעיתון סוף השבוע המציעה עסקאות ליסינג פרטי. אריאל הופתע, כיוון שליסינג נתפס כאמצעי לקבלת רכב דרך מקום העבודה, אך עד מהרה התגלה לו שלא כך הדבר. פגישה בחברת הליסינג הבהירה לו מהר מאד שהוא לא צריך להסתפק במכונית משומשת שמצבה לא ידוע, אלא יכול בעלויות נמוכות למדי לנסוע במכונית חדשה ולקבל שקט נפשי שיאפשר לו להתמקד בלימודיו.
אומת הליסינג
לפני כעשור וחצי עבר שוק הרכב בישראל מהפך. אחרי עשורים בהם הבעלות על המכונית הייתה פרטית, נכנסה לענף שיטת הליסינג ששינתה לחלוטין את מבנה שוק הרכב ואת הדרך בה רוכשים בישראל מכוניות.  
זה לא סוד, אבל מחירי המכוניות בישראל הם מהגבוהים בעולם, מה שהופך את רכישת המכונית להוצאה הגדולה ביותר אחרי רכישת דירה, וזה לא עניין של מה בכך. שיטת הרכישה בליסינג, בין אם מדובר בליסינג תפעולי או בליסינג מימוני (ועל ההבדלים בינהם בהמשך), הפכה את רכישת הרכב החדש לנגישה יותר מאי פעם ואפשרה ללקוחות שבעבר יכלו רק לפנטז על רכב חדש והסתפקו במכונית משומשת להגשים את חלומם. הליסינג הפך את הגישה הבסיסית למכונית מרכוש למוצר צריכה, ולדבר השפעות מהיבטים רבים.

אז מה גרם לישראלים להתאהב בשיטת הליסינג?
קודם כל מדובר בקלות ובנגישות. אם בעבר מי שהתעניין ברכישת רכב חדש נאלץ להביא איתו את עיקר סכום הרכישה במעמד הקניה, שיטת הליסינג פוטרת אותו מכך ומאפשרת תשלום חודשי קבוע. בכך הופכת רכישת הרכב להוצאה חודשית נשלטת ומתוכננת המאפשרת ללקוח לא רק לבחור את הרכב המתאים ליכולתו הכלכלית, אלא גם מעניקה ביטחון עם ידיעה מראש של ההוצאה החודשית הקבועה על אחזקת הרכב.

לדברי שרון סלמן, מנהלת המכירות הארצית ללקוחות פרטיים בחברת אלבר, רכב חדש מאבד מערכו מידי שנה בין 12% ל-15% בממוצע. "
בשיטת הליסינג המימוני הפרטי הלקוח לא צריך לקחת הלוואה על סכום הרכישה של הרכב הרצוי, אלא משלם בהסכם ההתקשרות סכום (מקדמה), אשר יחד עם התשלומים החודשיים הקבועים, שווה לסכום ירידת הערך של הרכב בתקופת חוזה הליסינג. סלמן מוסיפה: "מדובר בשיטת מימון המאפשרת לכל אדם להתקדם לרכב חדש בסכומים הגיוניים, זאת הודות לשיטת תשלומים גמישה ופשוטה יחד עם מקדמה נמוכה המאפשרת התאמה לצרכים וליכולות הפיננסיות של הלקוח."
עם יתרונות שכאלו, לא מפתיע כי בין 60% ל-70% מהמכוניות החדשות שעולות לכבישי ישראל נמכרות בשיטת הליסינג.

אילו שיטות ליסינג קיימות?

ליסינג תפעולי - שיטת הליסינג התפעולי החליפה את מה שהיה מכונה במקומותינו "רכב חברה". מדובר בשיטה במיועדת לעסקים וחברות הזקוקות למכוניות לשימוש החברה או כתנאי העסקה לעובדים, ולא מעוניינת להחזיק בבעלותה ולנהל את צי הרכב בעצמה. לקוח הליסינג, שהוא עובד החברה, משלם סכום חודשי קבוע הכולל לא רק את עלויות הרכישה של הרכב אלא גם את עלויות הביטוח, האחזקה ובמקרים רבים גם את עלות הדלק כפי שנקבע בהסכם בין חברת הליסינג למקום העבודה, כשהבעלות על הרכב היא של חברת הליסינג.

ליסינג מימוני פרטי - ליסינג מימוני פרטי הוא למעשה הלוואה לרכישת רכב הנפרסת על פני 36 עד 60 חודשים בהתאם להעדפת הלקוח. בשיטה זו הלקוח בעצם משלם מקדמה+ תשלומים חודשיים ובכך שוכר את הרכב השייך לחברת הליסינג עד לגמר תשלומי ההלוואה, אך נושא באחריות לדלק, אחזקה וביטוח הרכב. בתום התשלומים החודשיים (השווים לסכום ירידת הערך של הרכב) ניתנת ללקוח אפשרות לרכוש את הרכב במחירו העדכני, או להחזיר אותו ולהתקדם למכונית חדשה.
הדרך הנכונה
היתרונות המוכחים של שיטת הליסינג הפרטי הפכו אותה לדרך המועדפת כיום לרכישת מכונית חדשה בקרב לקוחות פרטיים, כאשר התנאים המוצעים ללקוח טובים ונוחים יותר אף מהצעות המימון אותן מעניקות יבואניות הרכב, זאת הודות ליכולת המיקוח העדיפה של חברות הליסינג בהשוואה ללקוח הפרטי הבודד. בסופו של דבר, מי שמחפש לעצמו לרכוש מכונית חדשה יופתע מהקלות והנוחות של שיטת הליסינג הפרטי. כך שכל מה שנותר לעשות הוא רק לבחור את המכונית המתאימה לכם ואת הצבע.

הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן