לא רק במכונית פרטית

מהם החלופות לרכב הפרטי
מסתבר שבישראל לא כולם חייבים רכב פרטי על מנת להתנייד ממקום למקום. קיימות חלופות נוספות בהן אתם יכולים לבחור, בהתאם לצורכיכם ולהעדפותיכם. 
באם הם מתאימות לכם תוכלו לחסוך בעליות גדולות של אחזקת מכונית פרטית.  לפניכם כל האפשרויות להגיע אל היעד.

אוטובוסים
דן, אגד, נתיב אקספרס, קווים, מטרופולין, סופרבוס ואפיקים. כולן חברות אוטובוסים אשר מסייעות לנוסעיהן להגיע לכל מקום שרק ירצו, מבלי להיעזר ברכבם הפרטי. היתרון המרכזי של שיטה זו הוא שלא צריך לחפש חניה ולשלם עליה, לא צריך למלא דלק לדרך, אפשר לתפוס שינה טובה "על הדרך" או לבצע כל פעילות אחרת שאינכם מסוגלים לבצע בזמן שאתם נוהגים.

רכבות
אמנם רכבת ישראל ידועה לשמצה בגלל האיחורים והשביתות שלה, אבל אסור לשכוח שלנסיעה ברכבת, יש יתרונות דומים כמו לנסיעה באוטובוס. הבונוס הוא שהיא גם מאפשרת להימנע מעמידה בפקקים וכך מאפשרת נסיעה יחסית מהירה בין הערים.
הרכבת הינה פתרון  עבור כל מי שרוצה להפחית מזיהום האוויר שיוצרים הפקקים.
צילום: ליאת דרומר
מוניות שירות ומוניות ספיישל
מוניות שירות נוסעות באותו המסלול שעושים אוטובוסים (נתיבי תחבורה ציבוריים), אלא שיש להן פחות תחנות, מאחר והן מכילות פחות נוסעים, ולכן הן מקצרות באופן משמעותי את זמן הנסיעה עבור הנוסעים. לעומת זאת, מונית ספיישל כבר נותנות שירות ברמה אחרת עבור הנוסע והלקוח יכול לעצור אותן בכל מקום, או להזמין אותן לנקודת המוצא שלו ולבקש מהן לנסוע ממש עד לפתח היעד שאליו הוא מעוניין להגיע.
צילום: ליאת דרומר
השכרת אופניים
פתרון ירוק חדשני נוסף שהוא גם בריא מאד, הוא שירות השכרת אופניים.ישנן ערים כדוגמת ת"א, המציעות שירות השכרת אופניים. אם אין לכם אופניים משלכם אתם יכולים במקום ללכת ברגל / להשתמש ברכב הפרטי / לחכות לאוטובוס או למונית, פשוט לשכור אופניים ולהתחיל לדווש. כך תוכלו לעזור בהגנה על הסביבה, לשמור על הכושר הגופני ועל הבריאות, ולהגיע תוך זמן קצר למחוז חפצכם. כדאי לקחת בחשבון שכאשר תסיימו, תצטרכו להחזיר את האופניים לחנות שממנה השכרתם אותם. אולם אם כן אתם מצויים בתל אביב, שבה יש תחנות אופניים (ירוקים)המפוזרות ברחבי העיר וניתן לקחת מהן אופניים ולהחזיר אותם בכל תחנה השכרה אחרת.
צילום: ליאת דרומר
רכב שכור
כל אחד שיש לו רישיון נהיגה יכול לשכור רכב. ניגשים לאחד הסניפים של החברות המציעות רכבים להשכרה, ממלאים ניירת, מקבלים את המפתחות ויוצאים לדרך. ניתן לנסוע לסידורים המחייבים אתכם להשתמש ברכב, לטיולים או לכל מקום אחר, אך בסיום השימוש, יש כמובן להחזיר את המכונית לאחד מסניפי החברה המשכירה. עם זאת, תוכלו ליהנות מכל היתרונות של רכב צמוד מבלי לדאוג לביטוח ולפרמטרים אחרים הכרוכים בהחזקת רכב. יכול להתאים בעיקר למי שלא ממש זקוק לרכב צמוד ברב ימות השנה.
 
אופנוע / קטנוע
ישנם כמה יתרונות ברורים לאופנוע ולקטנוע על פני רכב פרטי: הוצאות רבות הן נמוכות משמעותית בהשוואה למכונית, והם מאפשרים להגיע בקלות ממקום למקום, מבלי לעמוד בפקקים, מבלי לחפש חניה ומבלי לקבל דו"חות.
צלום: ליאת דרומר
חברת הסעות
לחברת הסעות ישנם יתרונות רבים. מלבד היתרונות של האוטובוסים, המוניות והרכבים להשכרה, אתם זוכים בבונוס, במקום להקדיש זמן לשאלה איך להחזיר את הרכב ואיך משם תגיעו לביתכם, תוכלו לתאם מראש עם החברה, שהנהג יאסוף אתכם ממקום מסוים ויחזיר אתכם אליו. יתרון נוסף הוא בגמישות ובמגוון השירותים שיכולה לספק חברת הסעות טובה.
רוצים לצאת לטיול עם חברים ? אין כמו לשכור רכב גדול בו תוכלו ליהנות מנסיעה משותפת ולהשאיר את הנהיגה והניווט לנהג. חברת ההסעות תיתן לכם לרוב הצעת מחיר הכוללת מחיר של דלק וחניה והדובדבן שבקצפת: השירות הניתן יהא מותאם ללוח הזמנים שלכם.בכל דרך שתבחרו, אנו מאחלים לכם דרך צלחה !
 
 
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן