הגאדג'טים שישפצרו לכם את הנסיעה


צילום :  shutterstock

הרכב המודרני כולל טכנולוגיה שעד לא מזמן במונחים היסטוריים, אסטרונאוטים יכלו רק לחלום עליה. מחשבי דרך, מסכי מגע ושפע של חיישנים ואביזרי בטיחות הם רק קצה הקרחון.

2/4/17

יובל בנר

לא משנה איזה רכב יש לכם, אפליקציות וגאדג'טים יכולים לתרום לחוויית הנהיגה שלכם. יש אינסוף אביזרים שם בחוץ, אז כדי לעשות את העניינים לפשוטים יותר, פשוט חילקנו אותם לשתי קטגוריות בסיסיות  בטיחות ונוחות.

חשוב לזכור שלא משנה כמה אביזרים תוסיפו לרכב, כשאתם באוטו, תפקידכם לנהוג. סעו בזהירות, וודאו שפוליסת ביטוח הרכב שלכם בתוקף. שימו לב שלמערכות בטיחות יכולה להיות השפעה על מחירי ביטוח רכב.


אביזרי
בטיחות:

ההתקדמות הטכנולוגית הביאה לכך שהאיבזור הבטיחותי כיום מהווה חלק עצום משוק הטכנולוגיה החדשנית לרכב. יצרנים יוצאים מגדרם כדי להציג עוד ועוד טכנולוגיות חדשניות ומשפרות בטיחות, המציעות פתרונות יעילים לכלל הנהגים, חדשים ומנוסים כאחד.

מצלמת דשבורד  מאפשרת להקליט שעות נהיגה רבות ולתעד מקרים בהם זכרונכם או ראייתכם עלולים לתעתע בכם. אביזרים אלה כבר הצליחו לזכות נהגים בבתי משפט ותאונות דרכים. מומלץ ביותר גם למי שאינו נהג מקצועי או מבלה שעות רבות על הכביש.

מערכת התרעה  מערכת המבוססת על חיישנים ומצלמה המותקנים ברכב ויודעים להתריע מפני סטייה מנתיב, התקרבות לרכב או כל דבר העלול לגרום לתאונה. אמנם נכון לעכשיו, אף טכנולוגיה לא יכולה למנוע לחלוטין מצב של תאונה. מצד שני, מערכות ההתרעה הופכות להיות יותר ויותר יעילות ומדוייקות וכבר ניתן למצוא הוכחות לכך שהן מפחיתות באופן משמעותי את הסיכוי להיות מעורב בתאונת דרכים.

מד אלכוהול  מכשיר "ינשוף" פרטי, מתאים בעיקר לאלה הנוהגים לשלב בילויים ונהיגה ושאינם רוצים לקחת סיכונים. השתמשו במכשיר לפני שתתחילו בנסיעה, ואם במקרה כוס היין ששתיתם בארוחת הערב הייתה יותר "כבדה" משחשבתם, תוכלו להימנע מצרות מיותרות.

אזעקת אנטי-נמנום מכשיר המתלבש על גב כף היד ויודע לזהות כאשר הנהג נכנס למצב נמנום קל. במקרה כזה, המכשיר ישמיע אזעקה בכדי לעורר ולהזהיר אתכם. אתם מצדכם תוכלו לנצל את ההזדמנות לעצור בצד, להתרענן, ולשמור על בטיחותכם בהמשך הנסיעה.

אביזרי נוחות:

חשוב לציין שבמקרה זה, נוחות אין פירושה איכות הנסיעה, שיכוך המהמורות או איכות המתלים. מדובר אך ורק על אפליקציות וגדג'טים שביכולתם להפוך את חווית הנסיעה ברכב למשהו אחר. כיפי יותר, נעים ואפילו חסכוני יותר. כי מי אמר שצריך יגואר או רכב שטח מצוייד כדי ליהנות מהחיים?

מפזר לחות במראה עץ  לא בדיוק מומלץ לימי הקיץ, שכן בדבר האחרון שאנחנו צריכים כאן הוא לחות. אך בחורף כשאנו מבלים זמן רב באוטו סגור עם חימום דולק, או בחילופי העונות היבשים שלנו, הגאדג'ט הזה הוא בגדר חלום לח. בעיצוב יוקרתי וגימור עץ, המכשיר מתחבר לשקע ברכב על-ידי חיבור USB ומשתמש באדים כדי לרענן את האוויר ברכב, גם כשאנו לא יכולים לפתוח את החלונות לזמן ממושך.

מחמם הגה כשנכנסים לרכב ביום חורף קר, למזגן לוקח זמן להתחמם, האדים מכסים את השמשה, המעיל מסרבל ופשוט לא נוח להתחיל לנהוג עם כפפות. הגאדג'ט הזה סוגר את הפינה. מדובר בכיסוי נטען המקיף את כל ההגה ומחמם אותו. סוף לאצבעות קפואות על ההגה


מאתר רכב   אם אתם מסוג האנשים שאיכשהו תמיד מוצאים את עצמם משוטטים בייאוש בחניון בחיפוש אחר הרכב ולא זוכרים אם חניתם אותו בצהוב 11 או ירוק 23  זה הגאדג'ט בשבילכם. אביזר זה עוזר לבעל הרכב למצוא אותו על-ידי הגברת טווח הבלוטות'. אמנם לא תוכלו להיעזר במערכת ברחבי העיר אך בהחלט תוכלו להיעזר בה בחניון עמוס. יתרון נוסף הוא שהאביזר מגיע עם אפשרות טעינה מהירה לטלפון, מה שגם יכול לחלץ אתכם ממקרים לא נעימים.

מקלחת שטח  בין אם אתם בדרך חזרה מטיול שטח ולא רוצים שהבוץ יתייבש לכם על האוטו, או רק צריכים להעביר שטיפה על הילדים אחרי בילוי בחוף הים, המתקן הזה בדיוק בשבילכם. הוא מתלבש על גג הרכב ומכיל כ-20 ליטר מים, הוא מספק לכם מקלחת של מים חמים ומותזים בלחץ

בין אם יש לכם יגואר או סובארו ג'סטי, כיום ביכולתכם לשדרג, להוסיף, להתקין ולשפר כמעט כל אספקט של הרכב שלכם. בטיחות, נוחות הנסיעה וקלות התפעול  לא משנה את מה תרצו לשדרג, יש גאדג'טים מבריקים לשירותכם ובמחירים נוחים לכל כיס.

 

הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן