נתקעתם בשטח ולא התכוננתם? זב"שכם
  

נתקעתם בשטח ולא התכוננתם ? זב"שכם
ערכת חילוץ לכל נהג ברכב שטח שבאמת יוצא לטייל בשטח היא דבר חיוני מאין כמוהו, אבל חשוב מכל לעולם אין לנסוע בשטח לבד.
01/07/2011
נהיגת שטח היא אחד מהדברים שאו שיש לכם את זה או שאין לכם אותה. נכון, אפשר ללמוד את רזי הנהיגה בשטח. נכון גם שהישראלי הממוצע זה שעבר את הצבא משוכנע כי הוא יודע לנהוג בשטח עד שהוא נתקע. אז מגיע רגע המבחן שבו מתגלה מיהו איש שטח אמיתי ומיהו איש שטח של שבת.
חילוץ רכב תקוע בשטח איננו דבר בשמים הוא מחייב תושיה,הרבה נסיון, יכולת אילתור וגם ציוד מתאים ולא פחות לדעת להשתמש ולהפעילו תוך זהירות מיירבית. אנחנו ממליצים על ערכת חילוץ חובה לכל המטיילים בשטח בדרכים בעלי תנאי עבירות קשים שתכלול כמה אביזרים חילוץ בסיסיים שהם בבחינת חובה למטיילים המנוסים בה.

רצועה
- רצועה שלמה חובה בכל טיול שטח לכל מקרה שלא יהיה. רצועה שלמה ורחבה מיועדת לגרירה. ישנו סוג נוסף של רצועות המיועד להרמה הרכב כאן מבנה הרצועה רחב יותר וכפול.

כבל אלסטי
- זהו כבל חזק ואלסטי הנועד לחלץ רכב משקיעה במכה ותנופה. הרכב המושך נקשר לרכב התקוע ונע במהירות קדימה עד למתיחת הכבל מהרכב הנגרר ואז הוא  נעצר וכתוצאה מהאלסטיות של הכבל הרכב משתחרר.

היי-ליפט
- מנגנון הרמת רכב (ג'ק), המאפשדר הרמה מכל כיוון אפשרי. המכשיר הוא יעיל ביותר לחילוץ גלגל בכל צד וגם בחזית או מאחור. הוא עשוי ברזל, מידותיו ארוכות והוא לא הכי נוח לאיחסון בתא המטען אך בשטח מחולל נפלאות ויעיל ביותר לחילוץ.

שפלה
- רצועות העשויות  מגומי גמיש וקל. השפאלות הן אביזר יעיל ביותר לחילוץ משקיעה בעיקר בחולות.  השפאלות צבועות בדרך כלל בצבע בולט כמו אדום על מנת שניתן יהיה לזהות אותם בחול הטובעני בתום החילוץ.

חבל גמיש וארוך - חובה להצטייד בחבל עגול וגמיש באורך יעיל למשיכת רכב מרחוק ולשימוש ככננת. קוטר החבל יעבור דרך מנגנון "מכפיל כוח".
מכפיל כוח - הוא מנגנון חילוץ הבנוי מגלגל מתכת בתוך מסגרת בו עובר חבל המשיכה. המכפיל מאפשר לשנות כיוון התנועה וגם להכפיל את הכוח פי 6, על חשבון הפחתת המהירות של הרכב.
נהיגה טובה ובטוחה.
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן