טיפים לרכישת אופניים חשמליים

טיפים לרכישה נבונה של אופניים רגילים וחשמליים (מכון התקנים)
28/1/2015
בטרם רכישת אופנים המיועדות לרכיבה בשביל או בכביש לרבות אופנים עם מנוע עזר, בין עם עבור הילדים או לבוגרים לצורך רכיבה ספורטיבית ולפעילות גופנית. ראות לתת את הדעת לשיקולים מקצועיים בטרם הרכישה. הרכיבה על שני גלגלים מסוכנת ושיקולי האיכות והבטיחות נחוצים. מכון התקנים הישראלי מפרסם את המלצותיו לרכישה נבונה.
ראשית, בדקו כי על האופניים קיימים הפרטים הבאים: ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבואן וכתובתו ומצורפות הוראות שימוש בעברית הכוללות את הפרטים הבאים: כיוון גובה האוכף בהתאם למידות הרוכב, כיוון הבלמים, משקל נשיאה מקסימלי, הרכבה ופירוק של גלגלי העזר במידה וקיימים, המלצות בנושא בטיחות ברכיבה עירונית ובתנאי שטח.
- כאשר מעוניינים לקנות אופנים לילדים, מומלץ שהילד יהיה נוכח בעת הקניה על מנת לוודא כי האופניים נוחים מבחינת ישיבה, הפעלה והתאמת מימדי שילדת האופניים לגובה הילד כך שהרגליים תהיינה יציבות על הקרקע.
- בעת קניית אופניים לילדים יש לוודא כי אין להם פינות ובליטות חדות שעלולות לפצוע וכי המוצר עבר בדיקת מכון התקנים וסווג כמתאים (עומד בדרישת התקן).
- אופניים ששווקו במארז והורכבו בחנות המכירה, יש לבדוק כי כל הברגים מחוזקים כנדרש ובהתאם למומנט הסגירה הנקבע על-ידי היצרן ומפורט בהוראות השימוש. ניתן לבקש הצהרה של בעל החנות על כך.
- מומלץ כי על האופניים לילדים ולמבוגרים יותקנו מחזירי אור (מחזיר אור אדום מאחורה, לבן מקדימה ומחזירי אור צהובים בגלגלים) ויותקן פעמון אזהרה.
- חבישת קסדת ראש הינה חובה !!! ויש להתאים את הקסדה באופן אישי לראש הרוכב.
- חשוב להקפיד להשתמש באביזרי בטיחות נוספים: מגני ידיים, ברכיים ומרפקים.


טיפים ייחודיים עבור אופניים חשמליים
- יש לוודא כי מהירותם המרבית של אופניים עם מנוע עזר אינה עולה על 25 קמ"ש וכי הספק המנוע החשמלי שלהם אינו עולה על 250 וואט.
- יש לוודא כי המנוע החשמלי מופעל באמצעות דיווש באופניים.
- התקן מאפשר מצערת או כפתור הפעלה עד מהירות של 6 קמ"ש בלבד.
- יש לוודא כי מצורפות הוראות שימוש באופניים בעברית וכי על האופניים קיימים הפרטים הבאים: ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבואן וכתובתו.
- הטיפים שניתנו לגבי אופניים שאינם חשמליים, תקפים גם באופניים חשמליים: התאמת האופניים לרוכב, מחזירי אור ופעמון אזהרה, שימוש באביזרי בטיחות וחבישת קסדה.
 
 
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן