קניית מכונית משומשת

קניית מכונית משומשת 
מדריך לרכישת רכב יד שנייה
הגעתם למסקנה שאין מנוס מלקנות רכב או להחליף את הרכב הישן בגרסה חדשה יותר. לאחר שהתחלתם לבדוק את שוק המכוניות והבנתם שבתקציב שלכם אין שום סיכוי לקנות רכב חדש מהניילונים (למרות שאתם ממש רוצים) התחלתם להתמקד בשוק המכוניות המשומשות וקצת הלכתם לאיבוד &ndash מה בודקים? על מה שמים את הדגש? ואיך מבטיחים שלא תקנו חתול בשק?! בשביל זה אנחנו כאן! בין אם תבחרו לקנות מאדם פרטי או בין אם באחד מימי מכירת רכב מליסינג, כל שעליכם לעשות זה לעקוב אחר המדריך שהכנו ותהיו בסדר.

השלב הראשון : מחקר שוק
מאחר וההוצאה של קניית הרכב היא לא דבר של מה בכך יש להתייחס אליה בכובד ראש ולקחת אותה בסבלנות ובלי לחץ. בטרם תתחילו לחפש במנועי החיפוש השונים אחר מכונית חלומותיכם ותתפזרו בין עשרות הדגמים, הקטגוריות והיצרנים השונים, קודם כל הגדירו את התקציב ואת סוג הרכב הדרוש לכם לפי הצרכים האמתיים שלכם בהווה. בשלב זה מאוד מומלץ להתייעץ עם מכרים, משפחה, חברים שלהם יש את אותם צרכים כמו שלכם (או שהיו בנקודה זו עד לא מזמן). לאחר שצמצמתם את הרשימה הארוכה וסימנתם כמה דגמים שונים התחילו במחקר שוק של המחירים. מחיר המחירון הוא נקודה חשובה להתחיל עמה, אך יש לזכור שהוא המלצה בלבד ולא תורה מסיני. 

השלב השני: בדיקות הרכב
לא קונים שום רכב און ליין. אין מנוס מלכתת רגליים וללכת לראות את המכוניות בעיניים שלכם. ההמלצה שלנו היא לעשות זאת באור יום כך אפשר לראות בצורה האופטימלית ביותר אם יש ברכב פגמים כמו הפרשי צבעים, שאריות צבע. בבדיקה עליכם לנסות לבדוק את כל מה שידכם משגת: תא מטען, תאריך הייצור של המצבר, צמיגים (כולל צמיג ספייר), ריפודים. אם הרכב מוצא חן בעיניכם בדקו גם את המזגן, ללוח המחוונים, האורות השונים והרדיו (שחקו בכל כפתור ושאלו מה עושה). אל תשכחו לבדוק את המטראז' שהאוטו עשה &ndash יש לזה פקטור חשוב במחיר.
קחו את הרכב לנסיעת מבחן. תבדקו בעצמכם אם הוא לא רק מרשים אתכם מבחוץ אלא נוח לכם מבפנים. היו קשובים לרעשים וקפיצות, לצליל הבוקע מהמנוע ולתיבת ההילוכים. כאשר אתם קונים רכב משומש אל תסתמכו בשום אופן על ההצהרות השונות של המוכר וקחו אותו לבדיקה מקצועית באחד המכונים המתמחים בכך. אם אהבתם את הרכב והוא עבר את הבדיקות שלכם סכמו עם בעל הרכב והחתימו אותו על זיכרון דברים שאם מתגלים בבדיקה פגמים מהותיים אז הבדיקה תהיה על חשבונו.
שלב שלישי: רישיונות ובדיקת המוכר
הבדיקות הבאות שאתם צריכים לבצע היא בדיקה של מסמכי הרכב השונים, בדיקה של כמות הבעלים הקודמים שלו, אם לרכב היו תאונות. בקשו את ספר הטיפולים ובדקו היכן מטופל הרכב, מתי היה הטיפול האחרון, באיזה תדירות הוא מטפל ומה נעשה בטיפולים השונים. שימו לב אם המספר הסידורי של המנוע הוא זה שמופיע בספר הרכב. עיינו בתעודת הזהות של המוכר וודאו כי הוא אכן הבעלים של הרכב. אל תעשו עסקה עם שום נציג, סוחר או אדם המתיימר להיות הבעלים למרות שהוא לא רשום ככזה. בשלב מתקדם שכזה רצוי מאוד להתקשר למשרד הרישוי לבדוק אם על הרכב רשומים שעבודים או עיקולים (הטלפון הוא 5678*. 

שלב רביעי: העברת בעלות והכנה לנסיעה
את העברת הבעלות עושים באחד מסניפי הדואר. אל תתפתו לשלם מקדמה או לפני שהרכב יהיה רשום על שמכם. מומלץ להחתים את המוכר על הצהרה כי הוא שילם את כל הדוחות השונים הרשומים על הרכב. מזל טוב! יש לכם רכב חדש. בטרם "תקרעו את הכביש" אל תשכחו לעשות ביטוח המתאים לכם .
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן