בדרך החלקה לאתר הסקי

החורף הגיע, והגיע הזמן לתכנן את חופשת הסקי שלכם. לצד ההחלטה הרת הגורל בנוגע לצבע חליפת הסקי ואחרי האימונים המפרכים על הסקימולטור.  ההמלצות של גיל שגיב
יעזרו לכם להגיע בשלום לאתר הסקי (ובחזרה)
 גיל שגיב
 7.11.11

לבוש נוח.
זוכרים את המעיל הגדול ההוא שאתם שומרים רק לחופשות הסקי שלכם? אל תשאירו אותו בבית, אבל בהחלט השאירו אותו על המושב האחורי בעת הנהיגה. שכבות לבוש עבות עלולות לגרום לכם לסרבול בעת הנהיגה. קר לכם? הפעילו חימום והקפידו לפתוח מעט את חלון הרכב כדי לאפשר כניסת אוויר טרי.
מרחק בלימה. מרחקי הבלימה על כביש מושלג או קפוא ארוכים משמעותית מאשר על כביש יבש. זכרו לשמור מרחק הגדול פי שלוש מהמרחק אותו אתם שומרים בנתיבי איילון. רואים במראה אוטובוס או משאית? עשו לעצמכם טובה ותנו להם לעקוף אתכם.
עקיפה זהירה. כמו משאיות זבל בישראל, גם מפלסות השלג נוסעות לאט ויוצרות פקקי תנועה. אך בעוד שעקיפת משאית זבל תשחרר אתכם מניחוחות האשפה עקיפת מפלסת שלג תפגיש אתכם עם תנאי כביש "מאתגרים". התאזרו בסבלנות.
מרווחי בטיחות. מהירות הנהיגה בשלג טומנת בחובה משתנים לא צפוים. לכן, כאשר אתם מתכננים את נסיעתכם קחו מרווחי בטחון נדיבים מאד.
תכנון הנסיעה. ככל שמתרחקים מהכבישים הראשיים, עולה הסיכוי לקרח או שלג על הכביש. בחורף, מוטב להיצמד לדרכים הראשיות ככל הניתן. אם ירדתם מהאוטוסטראדה  אל תתפתו לנהוג במהירות גם כשהדרך פנויה. אתם עלולים למצוא את עצמכם מנסים לבצע פניה אבל לא כל כך מצליחים...
התאמת הרכב לתנאי הכביש. העובדה שהרכבתם צמיגי שלג או שרשראות שלג לא אומרת שמעתה הרכב שלכם הוא סופרמן. הוא לא. אל תאתגרו אותו.
בלימה נכונה. הקפידו לבלום לפני ביצוע פניה או עיקול ולא במהלכם.
תחילת התנועה. "פול גז": במילה אחת לא. בכביש חלק, קפוא או מושלג, השתדלו לזנק בהילוך שני (ברוב כלי הרכב האירופאים בעלי תיבת הילוכים אוטומטית קיים מצב "שלג" המבצע זאת בעצמו). זינוק בהילוך ראשון עלול לגרום לגלגלי הרכב "לפרפר".
שלג שחור. כמו באתר הסקי, גם בכביש השחור הוא המסוכן ביותר. קרח שחור הוא שכבת קרח דקיקה ובלתי נראית המצטברת על הכביש או על חלקים ממנו ועלולה לגרום להחלקה ואיבוד שליטה על הרכב. קרח שחור עלול להיווצר גם ללא תנאי שלג או טמפרטורות מתחת לאפס, ושם הוא המסוכן ביותר. גם אם הדרך נראית פנויה ונקיה שמרו על עירנות ונהגו בזהירות.
ראייה נכונה. את משקפי הסקי האופנתיים שרכשתם בדיוטי פרי הרכיבו גם בעת נהיגה. שלג הוא שלג, על ההר ועל הכביש.
כללי בלימה נכונה בכביש חלק. במקרה וחס וחלילה תחליקו על הכביש: הקפידו להפנות את ההגה לכיוון בו הרכב מחליק (הפניית ההגה לכיוון הנגדי עלולה, במקרים קיצוניים, לגרום להתהפכות הרכב). הרפו מדוושת הגז, בלמו באופן אחיד אך מתון. במידה והרכב שלכם מצויד במערכת ABS המערכת תיכנס לפעולה. לא להיבהל זה התפקיד שלה.
קשר.  לא תמיד זוכרים אך לא פחות חשוב כאשר אתם יוצאים לדרך באזור מושלג הקפידו לטעון את סוללת הטלפון הסלולרי שלכם במלואה לפני תחילת הנהיגה. המהדרין גם יצטיידו בבקבוק מים מלא. לכו תדעו...
 
גיל שגיב, מנהל השיווק של Avis.
  
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן