אביזר מזיק, מיותר או מסוכן
 
אביזרי רכב ,נחוצים,  מיותרים או מסוכנים
אביזרים נדרשים, מיותרים ומסוכנים. האם לקנות תוסף דלק? האם לשפר את שדה הראייה באמצעות מראה פנורמית? ומה לגבי עץ הריח ?
04/07/2011
מערכת אוטוקום
מיותרים
תוספי דלק - לא ממש ברור מה מידת היעילות של התוספים השונים. מבחנים אוביקטיבים לא נמצאים על המדף ומבחנים השוואתיים בין המוצרים השונים אף הם אינם בנמצא. מי שבטוח מרוויח מכך הם היצרנים העובדים על האינסטינקט של הנהג הממוצע - מחיר הדלק עלה! עכשיו אני אראה לחברי אופ"ק מה זה להתעסק אתי ואני אקנה את התוסף החדש שהמתדלק בתחנת הדלק המליץ עליו, זה עתה.
לא ממש חסכני אם מחשיבים את מחיר התוסף בעלות הכוללת ולא ממש ברור האם יש נזק מצטבר בעקבות השימוש.
 
מסוכנים

מראה פנורמית -
זה ממש מפתה לקנות מראה פנורמית, פתאום הכל נראה רחב יותר, גדול יותר, אלא שלא. המראה הנשקף מבעד לזכוכית הוא מעוות ותחושת המציאות ההכרחית לנהג מתעוותת והתוצאה היא מידע שגוי הגורר בעקבותיו החלטות בלתי נכונות.  בעיה אחרת היא שבזמן התנגשות המראה הפאנורמית  היא פשוט מסוכנת ועלולה להתנפץ לרסיסים ולעוף לעיני הנוסעים. שמרו על המראה המקורית כי היא מתוכננת בהתאם לגודל החלון האחורי. פתרון אחר הוא החלפת מראות הצד לאלו שהמראות אצלם קטנות. מראות צד גדולות הם בהכרח פתרון מעולה להגדלת שטח הראייה מאחור וכפועל יוצא להחלטות נהיגה טובות יותר.

עץ ריח -
מיותר ובמיקום מסויים יכול להזיק . על טעם וריח תמיד נתווכח. העץ המתנדנד על המראה הקדמית אולי מפיק ריח נעים אבל יכול לשבש את שדה הראייה ברגע קריטי. אם אתם מוכרחים ריח ועל טעם וריח אין כמובן להתווכח תוכלו לתלות את העץ מאחור או להשתמש בדרכי בישום אחרות.
וילון אחורי - ממש לא. אסור להסתיר את המראה הרחב ביותר של אחורי המכונית. וילון אטום הפרוש על פני החלון האחורי מקטין בצורה משמעותית את שדה הראייה וכפועל יוצא מכך משבש את מערכת ההחלטות. זה מיותר ומזיק. אם יש צורך בהצללה אפשר להשתמש בוילונות חצי אטומים המקטינים את כמות הקרינה החודרת למכונית אך עדיין מאפשרים לראות למאחור.
 
רצויים

מפתח כח להחלפת גלגל  -
נתקעתם עם תקר בגלגל והפרוצדורה כבר מוכרת, מפנים את תא המטען, מוציאים את מפתח הגלגל ואז מתברר כי הברגים תקועים ומתחילים באילתורים שתכליתם ללחוץ על המפתח כדי שיחלץ את הברגים. אפשר להימנע מכך אם מצטיידים מראש במפתח ברגים טלסקופי שהמנוף שלו ארוך בהרבה, מה שמאפשר הפעלת כח יעילה יותר ומהירה יותר על הברגים הסוררים. השקעה קטנה המניבה תשואה נאה בעת צרה.

מגביה מתנפח -
פטנט מעולה המצריך פחות מאמץ כדי למצוא את הנקודה המתאימה למיקום לעומת המגביה המכני.
 
מחלקת הדאווין
פגוש חזירים - מה שאולי מתאים לערבות אפריקה לא ממש נחוץ במציאות הישראלית. מתי בפעם האחרונה ראיתם עדר חיות שועט כנגדכם. בסך הכל התוספת הזו מעמיסה עוד משקל על המכונית וכפי שידוע לכל נהג מתחיל יותר משקל יותר דלק והכל בשביל מה? בשביל הדאווין אז זהו, זה ממש מיותר.
ספוילר אחורי - הספוילר האחוריים הם ממש בדיחה עיצובית של חולי הגה הרואים את מכוניות הפורמולה 1 על מסך הטלויזיה ומוסיפים את מייצב הרוח הזה לירכתי המכונית. שוב בתנאים המקובלים  בארץ, על מאזדה 3 למשל, זה ממש מיותר ואין לכך כל, טוב כמעט, השפעה על ביצועי המכונית. אבל אם זה מוסיף נקודות לגבריות המסוקסת שלכם אז לכו על זה.
מחליף דיסקים - קניתם מחליף דיסקים אוטומטיים עכשיו תנסו להיזכר מתי הפעלתם יותר משני דיסקים בנסיעה אחת. במחליף הממוצע יש חמישה או עשרה דיסקים שממילא אתם לא ממש זוכרים מה נמצא שם על המדף במקום השלישי או הרביעי ובטח לא בתשיעי. ממילא המוסיקה הנשמעת במכונית היא מוסיקת רקע וזה ממש לא משנה מה בא קודם. דבר אחד ברור זה לא ממש מזיק ואם יש לכם כיס רחב לא נתנגד לכך.
 
 
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן